eng | ukr | rus
кадрово-рекрутингове агентство Гарант

послугивакансiiбланк замовленьклiентирекрутингстатті

пiдбiр персоналу, аутсорсинг, рекрутинг
   

Тренiнги
Аутсорсинг
Послуга "Таємничий
         покупець"

Контакти
Статті
Гостьова

СТАТТІ • Які спеціальності займають топові позиці та як за ними влаштуватись на роботу

Сучасні тенденції життя вже давно відкинули звичні засоби ЗМІ для пошуку роботи. Молоді та перспективні працівники більше звертають увагу на вакансії, розміщені у мережі Інтернет. На сьогодні з'явилось немало порталів, котрі виступають посередниками між роботодавцями та шукачами роботи.

 

Одними з перших таку можливість почали використовувати спеціалісти, чия галузь пов'язана з роботою на ПК. Тому не дивно, що однією з топових галузей як в Україні в цілому, так і в її західних областях, є ІТ. Останнім часом спостерігається збільшення кількості відкритих філіалів закордонних фірм, а також пожвавлення на вітчизняному ринку. Заробітна плата ІТ-шників вважається однією з найпрестижніших, хоча тут все залежить від рівня освоєних знань. Наприклад, початківцям, або так званим джуніорам, пропонується від 500 до 1000 доларів, а от сеньйорам — до трьох тисяч.

 

Однак перш ніж поспішно складати резюме, треба ознайомитись з вимогами, котрі висуваюся для претендентів на ІТ-посаду. Окрім професійних навичок — знання різних мов програмування, самих програм та інструментів — спеціалісти повинні володіти англійкою мовою на високому рівні. Найбільший попит на ринку праці зараз на програмістів для розробки мобільних програм, Flash, Net, Джава та веб-спеціалістів. Широким попитом також користуються системні адміністратори, заробітна плата котрих, в середньому, складає близько 5 тис. гривень.

 

Переходячи до складання резюме, потрібно звернути увагу на деякі особливості, котрі допоможуть достукатись в “двері” роботодавця. Перше, на що звертається увага, це оформлення. Тож, не варто нехтувати простим та звичним Times New Roman 12 чи 14 кеглю, розділити текст на абзаци, щоб ніякі нюанси не були пропущені реципієнтом, та не використовувати оригінальних варіацій оформлення (кольорів, великих букв). Навіть якщо Ваша спеціальність ніяким чином не пов'язана із філологією, обов'язково перевіряйте текст резюме на наявність граматичних помилок, так як від цього, без перебільшень, залежить Ваш імідж добросовісного співробітника. Для фахівців (якщо це не вказано в вакансії) висилати фото немає необхідності. Щодо самої суті резюме, то, звісно, потрібно вказувати якомога детальніше свої навички і вміння, а також підкріплювати їх досвідом роботи. Проте не слід забувати, що оптимальним обсягом для резюме є сторінка-півтори. Іноді від кандидата на посаду вимагається портфоліо, посилання на яке Ви також маєте вмістити у своєму резюме.

 

Якщо Ви не плануєте працювати на віддаленні, то після ознайомлення роботодавця з резюме чекайте на призначення дати та часу співбесіди. Не зайвим буде нагадати, що приходити на нього потрібно в чітко визначений час (не із запізненням, але й не за півгодини), стиль одягу — діловий, офісний. Перед співбесідою потрібно підготуватись до самопрезентації — розповіді про себе, при чому провести з собою репетицію її в різних видах: скороченому та більш розлогому. Будьте готові до того, що роботодавці запитають Вас, чому Ви покинули попереднє місце роботи. Причина має бути правдивою, але викладена в нейтральній інтонації, не треба негативно висловлюватись про минулих працедавців. Ви маєте бути в курсі хоча б щодо загальної галузі діяльності компанії, в яку виявили намір влаштуватись. Хоча співбесіда є дуже важливою процедурою при прийомі на роботу, дедалі частіше після нього (а то й замість нього) дають тестове завдання, щоб побачити, на що здатний претендент на практиці. Будьте впевнені у собі — і бажана робота стане реальною!

 

 

Джерело: «Труд»

 

 

 


© Кадрово-рекрутингове агентство "Гарант"
Усi права захищенi.
За довiдками звертатися
за тел:(067)674-27-30
e-mail: ka-garant@ukr.net
AJOB - когда знаешь себе цену!